28. lutego 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty w Olivia Business Centre w Gdańsku w międzynarodowym programie  Transformacja HR „Znajdowanie, wdrażanie i rozwijanie talentów przy wykorzystaniu narzędzi psychometrycznych”, które poprowadziła Margaret Burnside, CEO,  Cake People Development. 

Ten warsztat był wyjątkowy, ponieważ z jednej strony spotkała się na nim grupa profesjonalistów z branży HR i biznesu, zaś z drugiej strony studenci zainteresowani tematem, którzy wnieśli ze sobą ogromną świeżość i zupełnie nowe spojrzenie na procesy uznawane za standard przez profesjonalistów. Zderzenie tych dwóch światów było dodatkową korzyścią wyniesioną z warsztatu.

Pracowaliśmy wspólnie nad tym, jaki jest najlepszy sposób, aby podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące osób, które zatrudniamy, wdrażamy i rozwijamy w firmach, korzystając z wielu narzędzi. Koncentrowaliśmy się na czterech głównych grupach narzędzi i ich zastosowaniach:

  1. Testach postawy
  2. Profilach osobowości
  3. Ankietach dotyczących zaangażowania
  4. Kwestionariuszach opinii 360.

Dużo czasu zajęło nam również zastanowienie się nad tym w czym psychometria może nam rzeczywiście pomóc w biznesie i czy zawsze warto ją stosować? Jak wybrać najlepsze narzędzia funkcjonujące na rynku do pracy, którą wykonujemy? Jak wykorzystywać narzędzia psychometryczne nie tylko efektywnie, ale też etycznie?

Ciekawie było obserwować to, że w obydwu grupach (profesjonaliści i studenci) pojawiały się zupełnie inne pomysły na wykorzystanie narzędzi psychometrycznych i zupełnie inne wątpliwości oraz ryzyka! Świat jest bardzo różnorodny, a ten temat również będzie tematem jednego z warsztatów w projekcie Transformacja HR:-).

Dziękujemy naszej trenerce Margaret Burnside za podzielenie się wiedzą i ogromnym doświadczeniem w tym zakresie, ale też za Jej ogromną otwartość na wszelkie wątpliwości biznesowe. Mamy nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku i zapraszamy od razu na następne spotkanie w projekcie Transformacja HR Budowanie strategii. Jak zaangażować całą organizację w transformację na miarę ery cyfryzacji?, które już 21. marca poprowadzi dla nas Lee Bryant w Olivia Business Centre w Gdańsku.

 


PARTNERZY WYDARZENIA


Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w całości lub części programu Transformacja HR i ,jeśli sobie tego życzysz do  przystąpienia do międzynarodowej certyfikacji SHRM.
Odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy ciekawe rozwiązania!

 

Wyrażam zgodę